Ününü çok duyduğumuz Şirince’ye gitmek için özel aracımızla yola koyulduk.  Aydın yoluna girdik. Paralı yol gişelerinden geçtik. Çıkışta KGS kartımızı yüklettik. Geçişte karttan 2 tl çekildi.Çok rahat düzgün yolun bedeliydi bu.

Yol ayrımından Selçuk’a kıvrıldık. Selçuk’a  girişimizle gördüğümüz Şirince tabelasını takip ederek  Şirince’ye girdik.

 

Pansiyonumuzu telefonla aradık. Kalacağımız Pansiyona aracımızla gidemeyeceğimizi öğrendik.

Bize gönderilen görevli ile aracımızı otoparka park ettik. Valizimizi alıp kalacağımız eve geldik. Her şey hazırdı. Yerleştik.

Odamız otantik havası ile 5 pencereli panoramik manzarası ile çok güzeldi.  Artık çevre gezisine çıkabilirdik. Küçük sevimli köyü çabuk dolaştık. Her şey çok orijinal ve doğaldı.

Muhtarla Buluştuk

Burada doğru bilgiyi almak için önce Köy muhtarı  Levent APAK ile tanıştık.

Köyü için tanıtımın değerini bilen muhtar bize her konuda tam destek verdi. Sonra da Ufku açık olan projemizi anlattığımızda hiç tereddüt etmeden "yanınızdayız" diyen insanlarla tanıştık. Bilinçli, aydın  esnaflardan  çok ilginç bilgiler aldık.

Öğrendiklerimizi sizlerle  PAYLAŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ. Başta Muhtar Bey olmak üzere desteğini esirgemeyen  Turizmin önemini bilen, geleceği gören, bilinçli esnaflarımıza çok TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

Sayın Muhtarımız Şirince ile ilgili olarak özetle  şunları söyledi:

“Şirince’miz  İzmir/Selçuk’a 7km. Uzaklıktadır. Yolumuz gördüğünüz gibi asfalt ve denizden 350 m. yükseklikte, temiz havası,  günübirlik gelinip gidilebilen,  tarihi dokusunu korumasıyla dikkat çeken, kuruluşu MS. 5. Yüzyıla kadar dayanan bir yerleşim alanı. 16000 Dönüm arazimiz var.  200 Dönümünde köy oturuyor. Şirince Tarihi yaşatıyor. Biz de bu onuru yaşıyoruz."

TarihZiyaret
Toplam9408
Pz. 242
Cts. 233
Cu. 221
Prş. 211
Nasıl Gidilir?
Nerede Kalınır?
Nerede Ne Yenir?
Şirince Şarabı